Адаптация корпоративного законодательства в соответствии с соглашением об ассоциации между Украиной и ЕС

      16 лютого 2016 року в Інституті пройшов науково-практичний «круглий стіл» на тему «Адаптация корпоративного законодательства в соответствии с соглашением об ассоциации между Украиной и ЕС», в роботі якого прийняли вітчизняні вчені, а також представниця Інституту Макса Планка з порівняльного та міжнародного приватного права доктор Євгенія Курзінскі-Сінгер.

     Зі вступним словом виступив директор Інституту професор О. Д. Крупчан, який наголосив на важливості міжнародної наукової співпраці і висловив сподівання, що напрацювання та обмін досвідом з науковцями Інституту Макса Планка з порівняльного та міжнародного приватного права стануть корисними як для української, так і для німецької юридичної науки.

     Доктор Є. Курзінскі-Сінгер подякувала за запрошення та розповіла для діяльність Інститут Макса з порівняльного та міжнародного приватного права та відділу у справах країн СНД, який вона очолює, а також змалювала загальні риси організації наукової діяльності у ФРН. Крім того, європейська колега виступила з науковою доповіддю «Гармонизация права как процесс правовых заимствований».

     У свою чергу, з науковими доповідями виступили професор В. В. Луць (Проблемы адаптации договорного законодательства к стандартам ЕС), професор Беляневич О. А. (Защита корпоративных прав: вопросы теории и практики), доктор юридичних наук Примак В. Д. (Роль гражданско-правовой ответственности в обеспечении адаптации корпоративного законодательства Украины к стандартам ЕС), кандидат юридичних наук Дятленко Н. М. (Особенности корпоративного права Федеративной Республики Германии: опыт для Украины), кандидат юридичних наук Ковалишин О. Р. (Правовой статус обществ лиц: проблемы и перспективы реформирования). Доповіді супроводжувалися жвавим науковим обговоренням та дискусіями.

     Результати наукового заходу, як і загалом зустріч засвідчили про необхідність наукової співпраці між інститутами. Сторони висловили готовність до наукового діалогу та партнерства у галузі приватного права. Наразі готується збірник матеріалів.